Dieta JestemFit

9/01/2016


W czasach, gdy wszyscy dążą do tego, aby być FIT o dietach dużo się pisze i równie wiele można przeczytać w sieci. Sposób odżywiania ma ogromny wpływ nie tylko na naszą sylwetkę, ale również samopoczucie, stan zdrowia, właściwie na cały nasz organizm. Aby nie zrobić sobie krzywdy nieprawidłowo dobraną dietą warto podejść do tematu poważnie. Jeśli staracie się, aby wasz organizm był w jak najlepszej kondycji, lub po prostu chcielibyście poprawić swoją sylwetkę, pierwszą rzeczą, o którą musicie zadbać jest opracowanie konkretnego planu działania. W tym niezwykle pomocny okazuje się indywidualny plan żywieniowy, oraz odpowiedni dobór aktywności fizycznej, czy treningu. Ja postanowiłam na miesiąc oddać się w ręce ekspertów JestemFit. Plany na JestemFit układane są przez dietetyków klinicznych, którzy będą wspierać nas przez cały okres trwania diety. A teraz pokażę Wam, jak wygląda proces zamówienia takiej diety.

Na początku wybieram nasz cel i odpowiedni pakiet. Ceny nie są wysokie, co uważam za plus. 

Po wybraniu odpowiadającej mi opcji oraz wpisaniu niezbędnych danych, otrzymałam do wypełnienia ankietę. Na podstawie podanych przeze mnie informacji dietetycy mogą dopasować dla mnie dietę. Pierwszą rzeczą jest określeniu typu sylwetki, a pozostałe pytania dotyczą bezpośrednio posiłków. Bardzo spodobało mi się to, że ankieta jest szczegółowa. Sama mogłam wybrać ilość posiłków w ciągu dnia, wskazać godziny, o których wstaję i chodzę spać. Określić czas, jaki chcę przeznaczyć na wykonanie danego posiłku oraz jakie jego formy odpowiadają mi w określonej części dnia. Istnieje również świetna możliwość zaznaczenia, które posiłki będą spożywane poza domem. Wówczas zostaną obrane w formie łatwiejszej do zapakowania do lunch box'a. Mogłam również wypisać produkty, które mają zostać wykluczone z diety, bo nie chcę, czy nie mogę ich spożywać. W ankiecie znajduje się również kilka pytań odnośnie poprzednich diet, które przeprowadzałam i z jakim skutkiem. W ostatnim pytaniu można dołączyć dodatkowe informacje o sobie i swoim dotychczasowym sposobie odżywiania, które naszym zdaniem będą pomocne ekspertom. 


Po wysłaniu zgłoszenia, na dietę czeka się maksymalnie do trzech dni. Moja była gotowa po dwóch. Byłam również bardzo mile zaskoczona, gdy dnia następnego dostałam telefon od pani dietetyk, która chciała porozmawiać o mojej diecie. Wówczas zadała jeszcze kilka szczegółowych pytań (związanych z tym, że mocno ograniczam gluten i nabiał) i omówiłyśmy moje problemy z układem trawiennym. Potem na moim koncie otrzymałam dostęp do kalendarza z posiłkami. Moja średnia kaloryczność na jeden dzień została określona na 1850 kcal. Bardzo podoba mi się, że nie okazało się to jakąś okropną dietą 1000 kcal, o których szkoda nawet rozmawiać... 
Posiłki przedstawione są w sposób bardzo przyjazny dla oka. Do każdego dania jest lista składników, sposób przygotowania oraz zawartość makroskładników. Wszystko, o co prosiłam, zostało uwzględnione. Dostałam również gotową listę zakupów na najbliższy tydzień, dzięki czemu nie trzeba sobie spisywać wszystkiego po kolei z każdego posiłku czy codziennie chodzić na zakupy. Jeżeli będę miała jakieś wątpliwości czy będę chciała coś jeszcze zmienić, w każdej chwili mogę skontaktować się ze specjalistą. 
Podsumowując, jestem naprawdę zadowolona zarówno z diety jak i z indywidualnego podejścia specjalisty. Wypełnia się szczegółową ankietę, wszystko dostosowane zostało pode mnie i każdy element zostaje uwzględniony. Naprawdę bardzo podobało mi się, że pani dietetyk dzwoniła do mnie, by ustalić dodatkowo kilka szczegółów. Według mnie pokazuje to, że jest skrupulatna i dobrze wykonuje swoją pracę. Mogła przecież o nic się nie dopytywać, a jednak to zrobiła. Posiłki są różnorodne i przedstawione w bardzo ładny i dokładny sposób. Dużym plusem jest możliwość konsultacji z dietetykiem, poprzez czat, przez cały czas trwania abonamentu. Do 24h otrzymujemy odpowiedź na każde zapytanie. Generalnie uważam, że dieta jest fajna i dobrze rozplanowana oraz dostosowana odpowiednio do danej osoby. 


A Wy korzystaliście kiedyś z tego typu diet? Byliście zadowoleni? :)

8 komentarze

 1. Nigdy nie korzystałam, ale fakt, że ceny są niskie :) Na razie radzę sobie sama, ale myślę, że jak mi się znudzą obecne posiłki to z przyjemnością się zapiszę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Hm..nigdy, ale z pewnością byłabym zadowolona :)

  http://paranoyy.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Kiedyś zastanawiałam się nad wykupieniem podobnego planu żywieniowego, ale postanowiłam, że sama najpierw spróbuję ułożyć sobie dietę (oczywiście zdobywając najpierw odpowiednie informacje itp.) i tak zostało do dziś, że jedzonko układam sama sobie i swojemu chłopakowi.
  Co do diety od JestemFit, to mają bardzo ciekawe i konkretne propozycje. I co najważniejsze, plan jest dostosowywany indywidualnie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mega !
  Ja chętnie bym skorzystała.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wygląda to ciekawie i być może wypróbuję za rok kiedy już będę mieszkać sama. Super, że wszystko jest tak bardzo indywidualnie dostosowane. Jedyne co by mnie denerwowało to powtarzające się śniadania, tylko owsiankę mogę jeść codziennie, ale jajecznica codziennie by odpadała :P Chociaż przypuszczam, że jest to skierowane wygodą gotowania i tego co mamy aktualnie w lodówce, co w sumie jest plusem.

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajna sprawa, gdybym miała więcej pieniędzy, chętnie skorzystałabym z takiej opcji :)

  OdpowiedzUsuń
 7. @The Student Cookbook - poszukaj informacji na forach internetowych. Jest cała masa ludzi którzy mogą Ci doradzić zupełnie za darmo.

  OdpowiedzUsuń
 8. Hej, moja waga mnie przeraża. Kiedyś wzięłam się za siebie gdy na wadzę pojawiły się dwie siódemki. schudłam do 70-ciu. Niedawno zaczęłam dostrzegać, że wszystkie ciuchy są ciut przy ciasne. właściwie "ciut" to złe określenie, zwłaszcza po tym, co zobaczyłam na wadzę. 79,5kg !!! To był moment kiedy powiedziałam sobie że czas się zabrać za siebie. Jak na razie powoli zgubie zbędne kilogramy ale jak będzie kiepsko na pewno zgłoszę się do ciebie :)

  OdpowiedzUsuń

Instagram

FACEBOOK

Obserwatorzy