XHIT Daily - Bodybuilding Boot Camp Workout

9/17/2013


Zapraszam na facebooka: facebook.com/nebeskaa
 

Dziś czas na recenzję jednego z moich ulubionych treningów XHIT Daily. Jest dynamiczny, ale bardzo przyjemny. Nie zajmuje również zbyt wiele czasu. Ćwiczenia są bardzo fajnie dobrane i angażują całe ciało. Prawda, że Rebecca-Louise ma niesamowite ciało? Na niektórych zdjęciach jej twarz jest nieco rozmazana, ale takie są tego uroki przy różnego typu skokach :) 


Bodybuilding Boot Camp Workout

Czas treningu: około 20 minut

Ilość rund: 8


W skład jednej rundy wchodzą:
2 ćwiczenia po 10 powtórzeń wykonywane x4Ćwiczenia:
 

Runda 1

Bardzo fajne ćwiczenie, które szybko podnosi nasze tętno, a jak wiadomo, przyspiesza to spalanie kalorii. Pamiętajcie jednak, by wysoko unosić kolana, w przeciwnym razie nie będzie takich samych efektów.


Jedno z moich ulubionych ćwiczeń! Bardzo przyjemne. Świetnie angażuje mięśnie skośne brzucha. Uwielbiam czuć mięśnie po treningu brzucha :)

Runda 2

To ćwiczenie niesamowicie angażuje uda i pośladki. Nie sposób ich nie poczuć! Pamiętać należy jednak o tym, by kolana nie wychodziły poza linię palców u stóp.


Kolejne z moich ulubionych ćwiczeń. Doszłam do wniosku, że jestem wielką fanką wszelkich ćwiczeń ABS. V-Crunches świetnie angażują brzuch. Tutaj pamiętać należy o oddychaniu oraz utrzymaniu prostych pleców.
Runda 3

Pajacyki są chyba znane każdemu :) Mnie kojarzą się z wf-em w młodszych klasach. Ćwiczenie to również szybko przyspiesza nasze tętno. Zawsze o nim pamiętam podczas rozgrzewki.


Jak pewnie się domyślacie, to ćwiczenie również uwielbiam ;) Są w nim angażowane dolne i skośne mięśnie brzucha. Nie musicie dotknąć stóp, wszystko zależy w jakim stopniu jesteście rozciągnięci. Dotknijcie miejsca, do którego najwyżej sięgnięcie.

Runda 4

Również bardzo popularne ćwiczenie, a mianowicie przysiady. Podczas niego angażowane są uda i pośladki. Należy pamiętać i prostych plecach oraz o niewychodzeniu kolan poza linię palców u stóp.


Kopiemy piętami w pośladki. To ćwiczenie tak samo jak pajacyki kojarzy mi się z wf-em w podstawówce. O nim także zawsze pamiętam podczas rozgrzewki.

Runda 5

Pompki! Rebecca wykonuje te męskie, jednak jeżeli nie macie na tyle silnych mięśni rąk, bez przeszkód można wykonać te damskie. Pamiętajcie, by biodra nie znajdowały się ani zbyt wysoko, ani zbyt nisko.


Kolejne ćwiczenie to wykroki do przodu. Angażowane są uda oraz pośladki. Pamiętajcie o prostych plecach!

Runda 6

Przeskoki obunóż na lewo i prawo. Ćwiczenie dynamiczne, ale według mnie przyjemne. Efektywnie przyspiesza nasze tętno.


Kolejne przyjemne ćwiczenie przed nami w tym zestawie. Należy znów pamiętać o prostych plecach oraz o kolanach przed linią palców u stóp.

Runda 7

Tak, tak, to ćwiczenie też uwielbiam! Wykonujemy side plank zmieniając stronę. Wypnijcie biodra bardziej w górę, wówczas mocniej poczujecie mięśnie, dzięki czemu efekty będą lepsze.


Jeżeli to ćwiczenie jest dla Was za łatwe, możecie użyć jakiegoś obciążenia. Znów pamiętamy o niewychodzeniu kolana poza linię stóp.

Runda 8

Oczywiście kolejne ukochane ćwiczenie ABS. Świetnie angażuje mięśnie, które czujemy podczas wykonywania tego rodzaju brzuszków. Pamiętajcie o tym, by biodra znajdowały się na odpowiedniej wysokości.


O czym pamiętamy? Oczywiście o kolanach! Przeskakujemy z jednej strony na drugą, angażując uda i pośladki.


Moje wrażenia:
Uwielbiam ten trening! Zajmuje zaledwie 20 minut a angażowane są wszystkie partie mięśniowe. Ćwiczenia są bardzo ciekawie dobrane, a zestaw nie jest nudny. Rebecca-Louise jest przesympatyczną dziewczyną, która motywuje nas przez cały czas. Nie sposób zatem zrezygnować, gdy mówi nam, że damy radę! Serdecznie polecam ten zestaw każdemu. Uważam, że nie jest trudny i nadaje się również dla początkujących.
Znacie ten trening? Co o nim sądzicie?
 

11 komentarze

 1. Zapowiada się ciekawie, szukałam czegoś lżejszego z uwagi na małą kontuzję, także chyba wypróbuję ten zestaw :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ładna ta dziewczyna:-) fajne ćwiczenia, niektóre sama stosuję:-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawy zestawik:) A Rebecca sylwetke ma świetną:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Już dodałam na YouTube do treningów do wykonania :D

  OdpowiedzUsuń
 5. muszę spróbować tego treningu;p

  OdpowiedzUsuń
 6. bardzo lubię ten kanał, a ten zestaw jakoś mi umknął :D muszę go wykonać jak najszybciej ;D

  OdpowiedzUsuń
 7. Treningu nie znam, ale chętnie kiedyś wypróbuję :)

  OdpowiedzUsuń
 8. uwielbiam ją, ale ten zestaw jest jeszcze za trudny - na razie wykonuję na poszczególne partie ciała.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawe ćwiczenia, chętnie wypróbuję :) Najbardziej podoba mi się "Starfish Crunches" :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Czy to jest trening na budowę mięśni czy na spalanie tłuszczu?

  OdpowiedzUsuń

Instagram

FACEBOOK

Obserwatorzy