Czym jest piękno?

6/06/2014

źródło
Miewam to bardzo rzadko, ale akurat zbliżają mi się te dni i miałam ostatnio etap Jestem brzydka, gruba, do niczego się nie nadaję, a życie to porażka. Generalnie osiągnęłam to, że w pełni akceptuję samą siebie i jestem zadowolona ze swojego życia. Ale tym razem chyba hormony wzięły górę. Przy okazji zaczęłam rozważać czym w ogóle jest piękno. Dla każdego z pewnością jest to coś innego. 

Weźmy pod uwagę wygląd zewnętrzny. Dla jednej kobiety piękną i idealną sylwetką będzie ta umięśniona, dla drugiej ta o pełniejszych kształtach, a dla trzeciej ta bardzo chuda. Nie można tego podważać, ponieważ każdy ma swój indywidualny kanon piękna. Najważniejsze to w pełni akceptować siebie i swoje ciało. Darzyć siebie miłością. Gwarantuję Wam, że to klucz do sukcesu i szczęśliwszego życia. Nikt jednak nie jest idealny. Każdy z nas ma jakieś wady i niedoskonałości, z którymi musimy nauczyć się żyć. Czy jest sens przejmowania się tym przez cały czas? Według mnie nie. Może nas to doprowadzić jedynie do głębszych kompleksów. Spróbujmy zatem to zaakceptować! Wiele z tych niedoskonałości jest tak naprawdę widoczna tylko przez nas same. Wyolbrzymiamy niektóre rzeczy, gdy tak naprawdę nikt inny ich nie zauważa. Zamiast zwracać uwagę tylko na to, co Ci się w sobie nie podoba, spójrz na to, co w sobie lubisz, co uważasz, że jest wspaniałe. Ja lubię swoje oczy i tyłek :D I jeszcze kilka rzeczy również, by się znalazło. Czy jest coś, czego w sobie nie lubię? Pewnie, że tak! Jak u każdej kobiety. Jednak nauczyłam się z tym żyć. Wiecie, że mam cellulit i rozstępy w niektórych miejscach? Czy mi to przeszkadza? Absolutnie nie! Nie uważam, by w jakikolwiek sposób odejmowało mi to urody. Jestem również przekonana, że nikt poza mną, by tego nawet nie zauważył!


źródło
Kiedyś nie lubiłam swojego wyglądu i nigdy nie nazwałabym siebie ładną czy piękną. Zmieniło się to, gdy schudłam, a moja sylwetka zaczęła się zmieniać. Jednak nie każdy musi schudnąć, by być szczęśliwym i pięknym! To kwestia bardzo indywidualna. Ja się po prostu sobie nie podobałam, gdy ważyłam te 6kg więcej. Każdy chce dążyć do ideału. Jednak najważniejsze, by dążyć do swojego ideału, a nie tego promowanego w kolorowych czasopismach. Nigdy nie będziemy wyglądać identycznie jak te wszystkie modelki czy aktorki. Poza tym w rzeczywistości wcale tak nie wyglądają. Photoshop potrafi zdziałać cuda. Bądź taka jaka chcesz! Nikt Ci tego nie zabroni! To Ty masz być szczęśliwa w swoim ciele i z samą sobą!

Czym więc jest piękno zewnętrzne? Odpowiedzi jest tyle, ile ludzi na świecie. Dla mnie pięknym jest każdy, kto kocha i akceptuje siebie oraz ma poczucie własnej wartości. Nie mnie oceniać czy ktoś jest brzydki czy ładny. To ta osoba ma się czuć dobrze ze sobą, nie ja. Przyznaję, że bardzo irytują mnie komentarze niektórych osób, gdy idę po mieście. Potrafią wytykać kogoś palcami i mówić do siebie Patrz jaka brzydka! W życiu bym z domu nie wyszła, gdybym tak wyglądała! Słyszę takie teksty nie raz i za każdym razem coraz bardziej się we mnie gotuje. Kto dał nam prawo, by to oceniać? Jeżeli ktoś dobrze się czuje z własnym wyglądem to chwała mu za to! Tak niewiele osób potrafi w pełni siebie akceptować. Niewiele osób potrafi stanąć przed lustrem, uśmiechnąć się do siebie i powiedzieć Jestem piękna!

Oczywiście piękno to nie tylko wygląd. To przede wszystkim serce i osobowość drugiej osoby. Czy nazwalibyście piękną: dziewczynę o cudownej urodzie, ale patrzącą z góry na innych, poniżającą innych i myślącą tylko o własnym dobrze? Bo ja nie. Ale o pięknie wewnętrznym innym razem ;)

Na prośbę paru osób pokażę Wam również więcej swoich zdjęć :) A żeby tematycznie pasowało do postu, to wybrałam takie, na których sama się sobie podobam :)Jesteś piękna! Pamiętaj o tym! :)

16 komentarze

 1. Bardzo mądrze to ujęłaś - trzeba dążyć, ale do swojego ideału :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to bardzo ważne, by nie opierać się na cudzych ideałach, najważniejsze jest to, co sami chcemy osiągnąć :)

   Usuń
 2. Zupełnie się z Tobą zgadzam! A na zdjęciach wyglądasz pięknie (: Pies też model! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuję :) racja, ten pies to świetny model :D

   Usuń
 3. Kiedy słyszę takie teksty oraz to jak inni obmawiają każdą napotkaną osobę to mam ochotę podejść i grzecznie zapytać kto dał im prawo do oceny? Nie trawię takiego zachowania,moim zdaniem każdy jest piękny na swój sposób,w każdej osobie znajdzie się coś wyjątkowego,a przede wszystkim piękno należy zacząć oceniać od wnętrza a opakowanie to tylko dodatek:)


  Piękna jesteś:) Koniecznie chcę Cię więcej tutaj:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie! :) Oceniać po wnętrzu! :)
   Dziękuję Kochana! :* Ty również jesteś piękna! :) Postaram się, by było mnie więcej :)

   Usuń
 4. Zgadzam się z Tobą w 100% :) Kiedyś miałam straszne kompleksy na punkcie swojego wyglądu, ale teraz też uważam, że jestem ładna, chociaż innym mogę się nie podobać :D

  P.S. Zupełnie inaczej czyta (i ogląda się) posty z Twoimi zdjęciami ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. najważniejsze to podobać się samemu sobie! co nas interesuje opinia innych :D
   cieszę się, że ujawnienie się było dobrą decyzją :)

   Usuń
 5. Też chcę Cię więcej!!! :) Śliczna jesteś, naprawdę :)
  A co to za psiak? ;)

  Ja też mam wady - rozstępy na 30% ciała (serio), nie podoba(ł) mi się mój nos, małe oczy, mikroskopijny biust... I co z tego? Mam fajne nogi, ramiona i talię - to znaczy o wiele więcej ;) I tak, uważam, że jestem piękna :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! :) Będzie więcej mnie, obiecuję :*
   To pies mojej przyjaciółki. Nazywa się Yuki, co po japońsku oznacza śnieg ;)
   Każdy ma wady. Najważniejsze to je zaakceptować i skupiać się na zaletach :) Pewnie, że jesteś piękna! :)

   Usuń
 6. Akceptacja samej siebie, kochanie swoich zalet i wad- takie proste i trudne jednocześnie :-)

  OdpowiedzUsuń

Instagram

FACEBOOK

Obserwatorzy