Nebeskaa na studiach: Nowy rozdział w życiu

10/15/2015


Od miesiąca mieszkam już w Poznaniu. Dwa tygodnie studiów, wykładów i ćwiczeń za mną. Dostaję od Was pytanie jak sobie tutaj radzę w nowym miejscu. Jak organizuję swój dzień, by znaleźć czas na naukę, gotowanie, treningi, przyjemności w czasie, gdy nie jestem na uczelni, ale również jak w ogóle mieszka mi się w nowym mieście, czy odnalazłam się tutaj, czy mi się podoba, czy tęsknie za domem bądź jak dokładnie wyglądają moje studia. Zatem odpowiedzią na Wasze pytania będzie nowa seria postów Nebeskaa na studiach. Postaram się poruszyć w niej każdą kwestię, która Was interesuje. Jeżeli jest coś, czego nie wymieniłam, a Wy chcecie, aby również zostało zawarta, piszcie w komentarzach. Postaram się napisać o wszystkim. 

Studia to nowy etap w życiu każdego. Życie na uczelni znacznie się różni od tego w liceum. Do tego dochodzi nowe miasto, nowi znajomi czy tęsknota za domem. Długi czas nie mogłam się doczekać, aż tylko rozpocznę ten nowy rozdział. Doczekałam się i powiem Wam, że bardzo mi się tu podoba. Zarówno w mieście jak i na studiach. Ludzie w Poznaniu są bardzo pozytywni, ciągle się tutaj coś dzieje i mam większe możliwości do samorealizacji niż w moim mieście rodzinnym. W prawdzie tęsknie za domem i rodziną, ale nie żałuję decyzji o wyjeździe. 
Uczelnia również mi się podoba. Obawiałam się nudy, jednak z zainteresowanie słucham wykładów i jako przykładna studentka robię ładne notatki. Oczywiście jedne są bardziej interesujące, drugie mniej, jednak i tak je lubię. To chyba dobry znak, że już od początku bardzo polubiłam swój kierunek ;) 

Nie będę się bardziej rozpisywać, bo każdą z tych kwestii szerzej poruszę w oddzielnych postach. Pierwszy wpis planuję na jutro i prawdopodobnie będzie dotyczył tęsknoty za domem i małych problemów, którą są spowodowane odległością. 

17 komentarze

 1. Chyba mi gdzieś umknęło - co studiujesz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. logistykę na politechnice :)

   Usuń
  2. Również studiuję logistykę, tylko w Katowicach ;) bardzo ciekawy kierunek

   Usuń
 2. Powodzenia! Studia to wspaniały czas!

  OdpowiedzUsuń
 3. Powodzenia piękna! Oby wyniki były takie same jak w klasie maturalnej! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mam taką nadzieję! fajnie by było mieć stypendium naukowe :D

   Usuń
 4. piękny czas!! studiowanie, nauka, imprezy, życie studeckie meegaa:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. już jest to dla mnie super czas, a jeszcze wiele przede mną ;)

   Usuń
 5. Ja to się w życiu nie przekonam do niektórych wykładów, ale co prawda na 4tym roku dorosłam do tego, że niektóre się przydają i mnie interesują :D tak więc w tym semestrze będę chodzić na cały jeden :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie wszystkie są super interesujące, niektóre wręcz nudne, mnie nie przypada do gustu informatyki i technologia informacyjna, to coś po prostu nie dla mnie ;)

   Usuń
 6. Niecierpliwie czekam na kolejne, bardziej konkretne posty, gdyż bardzo ciekawi mnie ta seria :) Choć sama studiuje już cztery lata, chętnie poczytam o nowych pomysłach na organizację i innych tym podobnych :)

  OdpowiedzUsuń
 7. właśnie, właśnie - co studiujesz :) ?
  na pierwszym roku wszystkie wykłady wydawały mi się ciekawe. wróć - na początku pierwszego roku ;) później czas, jakoś to wszystko zweryfikował. obecnie jestem na drugim roku i no cóż...byle do przodu. czekam na wpisy z nowej serii :) !

  OdpowiedzUsuń

Instagram

FACEBOOK

Obserwatorzy